Bořetice a okolí

Turistika Bořetice a okolíTuristika Bořetice a okolíTuristika Bořetice okolí
facebook

Turistika

Největším lákadlem pro turisty do oblasti Jižní Moravy, především pak Velkopavlovické vinařské podoblasti je určitě víno, historie, tradice a folklór. Rovinatý terén, snadná dostupnost, zapojení obcí do projektu cyklotras dělá z oblasti především výborný a oblíbený cíl pro cykloturisty.


Co v Bořeticích?

Přímo v katastru obce Bořetice se nachází rozhledna, letiště pro ultralehká letadla, vinařské cyklostezky, sportovní hřiště s tenisovými kurty, možnost rybaření a houbaření.


Co navštívit v okolí Bořetic?

V r b i c e, 2 Km (unikátní vinné sklepy, vyhlídka "Na Stráži")

O b e c N ě m č i č k y, 3 km (Koupaliště, lyžařský vlek)

K l o b o u k y, 9 km (Městské muzeum s národopisnou expozicí v budove zámku, větrný mlýn)

L e d n i c k o - V a l t i c k ý a r e á l, 23 km (Areál zapsaný seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Zámky v Lednici a Valticích.)

P a v l o v s k é v r c h y, 23 km (Hlavní dominanta rovinatého kraje. Turistické stezky, příjemné rozhledy po úrodném kraji Jižní Moravy, zříceniny středověkých hradů)

M i k u l o v, 30 km (Hraniční historické město, zámek, židovský hřbitov, poutní místo Sv. Kopeček)

B ř e c l a v - P o h a n s k o, 30 km (Jižně od Břeclavi byl na valu velkomoravského hradiska postaven empírový zámeček s archeologickou expozicí)

S l a v k o v, 30 km (Zámek, Mohyla míru - památník a expozice věnovaná bitvě tří císařů)


Cykloturistika

Hlavní sezónou cykloturistiky je duben až říjen, kdy můžete poznat mnoho kulturních a historických objektů, malebnou krajinu vinic a lužních lesů, folklórní slavnosti či vinařskou tradici s ochutnávkou kvalitních vín. Oblastí vede několik dobře značených a nenáročných cyklistických tras (páteří jsou Moravské vinařské stezky), které je možné kombinovat s různými odchylkami a vedlejšími cíly. Dobré zázemí nabízí vcelku početná síť hotelů, penzionů, ubytoven, vináren a restaurací, která každou sezónou narůstá. Vznik a nárůst počtu informačních center dává dobrý předpoklad kvalitních služeb pro turisty.

Cyklostezky jsou vedeny většinou po klidných silnicích třetí třídy, velmi často po obslužných zemědělských komunikacích a místy po polních či lesních cestách mez vinohrady. Povrch komunikací je většinou zpevněný, jen málo úseků vede po prašných cestách. Trasy jsou navrženy tak, aby byly sjízdné i po dešti.© 2009 Vinný sklep U Kubíků | webdesign: Huslík | Výměna odkazů